ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9098132
*
nr 909 8132
Spegel
Sent 1800-tal, 110
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 18:56:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 17:10:53
1
300 kr
28/8 19:49:40
2
450 kr
29/8 08:30:16
1
400 kr
29/8 21:40:39
3
600 kr
1/9 10:44:13
4
600 kr
1/9 10:44:22
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 909 8132
Spegel
Sent 1800-tal, 110
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/8 17:10:53 | 1 | 300 kr |
28/8 19:49:40 | 2 | 450 kr |
29/8 08:30:16 | 1 | 400 kr |
29/8 21:40:39 | 3 | 600 kr |
1/9 10:44:13 | 4 | 600 kr |
1/9 10:44:22 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53